ENG
Київ, вул. Донецька 8/10
Контакти
(099) 251-61-43
(096) 440-04-06
(044) 245-85-54

Місто Київ, вул. Донецька 8/10,
Солом’янський район

ПН-ПТ 9:00 – 20:00
СБ 10:00 – 16:00 
НД – вихідний

Ортодонтичне лікування
на Солом’янці
Працюємо за покликом серця для вашої родини
Заповніть форму
щоб записатись до лікаря
Заповнюючи форму Ви автоматично погоджуєтесь на обробку персональних даних.

Ортодонтія – це розділ стоматології, що спеціалізується на діагностиці, попередженні та лікуванні зубощелепних аномалій (порушень прикусу).

Варто сказати, що в даний час завдяки використанню передових світових технологій ортодонтія може дуже багато чого. Сучасне висококваліфіковане ортодонтичне лікування може подарувати гарну посмішку практично кожному незалежно від віку і вираженості проблеми. Варто тільки захотіти і звернутися до лікаря-ортодонта.


Прикус – взаємовідношення зубних рядів при щільному і повному змиканні зубів верхньої і нижньої щелеп.


Аномалія прикусу – це відхилення від нормального взаємини зубних рядів верхньої і нижньої щелеп. При цьому багато зуби не мають контакту з протилежними зубами при змиканні щелеп.


Відкритий прикус – аномалія, що характеризується тим, що певна група зубів, частіше тільки фронтальних, не контактують, між ними є вертикальна щілина більшою чи меншою величини і протяжності.


Глибокий прикус – аномалія, при якій відбувається збільшення перекриття верхніми фронтальними (передніми) зубами нижніх більше ніж на 1/3 коронки зі збереженням режуще-бугоркового контакту.


Дистальний прикус – аномалія, ключовим зовнішнім ознакою якої вважається або надмірно розвинена верхня щелепа, або недорозвинена нижня, або і те й інше, в результаті чого при змиканні зубних рядів верхні передні зуби виявляються ненормально висунутими вперед по відношенню до нижніх.


Мезіальний прикус – аномалія, яка характеризується висунутим вперед становищем нижньої щелепи по відношенню до верхньої. Тобто при даній аномалії прикусу або нижня щелепа надмірно розвинена, або верхня, навпаки, недорозвинена, або і те, і інше разом.


Чому необхідно вирівнювати зуби і виправляти порушення прикусу?


По-перше, нерівні зуби роблять Вашу посмішку некрасивою, а гарна посмішка так важлива для спілкування, нормальної адаптації в суспільстві, впевненості в собі і життєвого успіху. Це Ви знаєте і без нас. А ось те, що Ви, можливо, не знаєте: при неправильному прикусі відбувається перевантаження окремих зубів, що в майбутньому може привести до їх втрати. Природою було задумано, щоб зуби замикалися рівномірно, порівну ділячи між собою жувальну навантаження. Це можливо тільки при нормальному прикусі. Якщо прикус неправильний, то одні зуби недогружать, а інші виконують і свою і чужу роботу (перевантажуються). І те, і інше для зубів погано. За статистикою, при виражених порушеннях змикання зубів, ймовірність їх більш ранньої втрати значно повишается.Іскрівленние зуби частіше піддаються карієсу, потрапляють між ними частки їжі призводять до захворювання зубів і ясен. Це, в общем-то, цілком зрозуміло, тому що, навіть при великому старанні неможливо добре почистити сильно скупчені зуби. Неправильний прикус не дозволяє нормально пережовувати їжу, що призводить до розладів функцій травної системи і погіршення стану здоров'я. Нарешті, неправильний прикус обумовлює проблеми при протезуванні в разі втрати зубів з віком. Хоча, звичайно, так далеко вперед ніхто заглядати не любить.


Як зрозуміти, чи потрібно мені (або моїй дитині) ортодонтичне лікування?


Велика частина наших пацієнтів звертається за ортодонтичної допомогою з цілком зрозумілих естетичних міркувань ( «нерівні зуби»). В такому випадку особливих пояснень не потрібно. Якщо Вам не подобається, як виглядають Ваші зуби або зуби Вашої дитини, звертайтеся, і ми виправимо це. Складніше йде справа тоді, коли зуби відносно рівні, але є порушення прикусу (неправильне співвідношення верхньої і нижньої щелепи між собою). У таких випадках пацієнти рідко звертаються за лікуванням за своєю ініціативою, а частіше за направленням лікаря-стоматолога. Якщо Ваш стоматолог рекомендує проконсультуватися у ортодонта, значить, він грамотний і уважний лікар, дійсно піклується про стан Ваших (Вашої дитини) зубів. Тому скажіть йому спасибі і приходьте до нас. Якщо все нормально, ми з задоволенням повідомимо Вам про це, але частіше в таких випадках проблема все ж є і краще «застати» її на більш ранньому етапі.


В якому віці краще починати ортодонтичне лікування?


Якщо говорити про лікування підлітків, то оптимальним є вік 11-13 років, коли спостерігається максимальне зростання, що дає унікальні можливості при ортодонтичному лікуванні. При лікуванні пацієнтів старше 14 років для отримання хороших результатів частіше потрібне видалення окремих зубів (див. Нижче). Взагалі ж за допомогою брекет-системи можна успішно вирівнювати зуби і у дорослих пацієнтів (аж до 50-60 років). Головне, щоб збереглися зуби, і їх стан був більш-менш задовільним. До зміни всіх молочних зубів на постійні (в середньому до 11 років) для лікування, як правило, застосовуються знімні апарати ( «платівки»).


Пластинки - це знімні апарати, які, в залежності від конструкції, можуть носитися тільки в нічний час або цілодобово. Вони виконують різні функції, в тому числі і такі важливі як зміна ширини неба і форми щелепних кісток. Платівка виготовляється індивідуально, по зліпку, і утримується на зубах тонкими дротяними гачками. Під час їжі і чищення зубів її можна знімати, а після знову одягати. Для випрямлення кривих зубів до платівки монтують дротові дужки, петлі і пружини, а якщо потрібно розширити щелепу - між половинками пластини вставляють розширює гвинт. А щоб зробити їх більш привабливими для дитини, їх виготовляють з кольорової пластмаси. Після прорізування більшості постійних зубів (у віці старше 11-12 років) лікування знімними апаратами, як правило, не приносить задовільних результатів. З цього моменту основним засобом лікування є брекет-система.


Брекет-система - незнімний ортодонтичний апарат, який складається з опорної частини - кілець і брекетів, що фіксуються на зубах і активної частини - дуги, за допомогою якої відбувається переміщення зубів в трьох плоскостяхВо всьому світі лікування за допомогою брекет-системи активно практикують уже кілька десятків років . У нашій країні цей напрям ортодонтії почав розвиватися приблизно десять років тому і стало дуже популярним як серед лікарів, так і серед пацієнтів завдяки високій ефективності. Брекет-система зазвичай складається зі спеціальних кілець або замків, які фіксують на шостих зубах, самих брекетів і тонкої металевої дуги, що з'єднує їх.


Брекет - ортодонтический елемент, що приклеюється до передньої поверхні зуба для утримання дуги. Він може бути металевим, пластиковим, керамічним, сапфіровим, позолоченим або флюоресцентним.


Види брекетів: металеві, сапфірові, керамічні, лінгвальні.

Made on
Tilda